niedziela, 16 listopada 2014

Prosty i szybki sposób na bombkę choinkową

Witajcie!!!!
Dzisiaj postanowiłam przedstawić wam mój sposób jak łatwo i szybko zrobić bombkę.Wiem ,że takich kursów w internecie jest wiele,ale mój sposób jest naprawdę prosty. Potrzebne nam będą :


 
   -klej do decoupage,
   -kulka ze styropianu (rozmiar jaki uważamy)
   -farba akrylowa biała
   -serwetka papierowa
   -patyczek do szaszłyków
 
Zaczynamy.
W pierwszej kolejności nabijamy kulę ze styropianu na patyczek do szaszłyków. Następnie malujemy farbą akrylową białą. Wygląda to tak:
 
 

 
Czekamy,aż farba wyschnie. Kolejnym krokiem jest wycięcie motywu z serwetki i pozostawienie tylko pierwszej zadrukowanej warstwy.Ważne wielkość motywu musi być dobrana do wielkości kuli.
Przyklejamy motyw i czekamy, aż wyschnie.Potem już tylko kilkukrotne lakierowanie i gotowe. Najlepiej nakładać cienkie warstwy lakieru, ponieważ zapobiega to powstawaniu brzydkich zgrubień, które potem trzeba szlifować,bo źle wyglądają.Oczywiście czekamy,aż każda z warstw lakieru dokładnie wyschnie.Oto efekt końcowy:
 
 


 
 
 
 
 

 
 
 
Czerwona bombka zrobiona jest trochę inaczej od pozostałych. Została ona pomalowana czerwoną farbą akrylową, następnie preparatem do spękań i farbą akrylową białą. Dało to fajny efekt spękań, bombka z bliska wygląda jak by była drewniana. Doczepiłam do bombek zaczepy,które zostały po
   pobitych szklanych ozdobach i gotowe. Łatwe i szybkie w wykonaniu a efekt super.
 

4 komentarze:

  1. Ja z rewizytą:) rzeczywiście proste i szybkie a jaki efekt:).

    OdpowiedzUsuń
  2. Super są Twoje bombki. Dziękuję za zaproszenie. Bedę do Ciebie zaglądała. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję i zapraszam pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wasze odwiedziny i pozostawienie po sobie śladu :-)